اخبار

استقبال شایسته از «لقمه های سفر» پلی به سوی جشنواره مشارکت ملی گردشگری

مدیر کل دفتر بازاریابی و تبلیغات سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دبیر جشنواره مشارکت ملی گردشگری از ارسال آثار متنوع هموطنان جهت شرکت در مسابقه مجازی «یه لقمه سفر» به عنوان پلی به سوی جشنواره مشارکت ملی گردشگری جهت گرامیداشت روز جهانی جهانگری خبر داد. 

 

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، علی باقر نعمتی زرگران گفت: پس از گذشت حدود یک ماه از آغاز مسابقه اینستاگرامی #یه_لقمه_سفر تعداد قابل توجهی از آثار هموطنان دریافت شده است که نمونه های برتر آنها علاوه بر شرکت در این رقابت در جشنواره مشارکت ملی گردشگری نیز مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت. 

وی با بیان اینکه دو رقابت # یه لقمه سفر و جشنواره مشارکت ملی گردشگری به مناسبت گرامیداشت روز جهانی جهانگردی - 5 مهرماه - در نظر گرفته شده است؛ گفت: از این رو هموطنان با شعار « تا روز جهانی جهانگردی با ما همراه شو» می توانند فرصت ارسال آثار به مسابقه #یه لقمه سفر را تا 29 شهریورماه غنیمت شمارند و در نظر داشته باشند تنها آثار برتری که تا 20 شهریورماه به ثبت رسیده باشند امکان رقابت در جشنواره مشارکت ملی گردشگری را خواهند داشت.  

مدیر کل بازاریابی و تبلیغات گردشگری با بیان اینکه هم اکنون اغلب آثار دریافتی از هموطنان در قالب عکس و فیلم از جاذبه های طبیعی و کمتر شناخته شده کشور به شمار می آید؛ گفت: به وجود آمدن نگاه ملی نسبت به توجه و حفاظت از داشته های طبیعی و ظرفیت های گردشگری کشور سبب بستر مساعد پذیرش عمومی و در پی آن ایجاد حساسیت در امور تصمیم سازان کشور خواهد شد که این توالی و فرهنگ سازی از اهداف اصلی و غایی برگزاری جشنواره مشارکت ملی گردشگری به شمار می آید.    

 دبیر دومین جشنواره مشارکت ملی گردشگری در تشریح جزئیات شرکت در مسابقه # یه لقمه سفر و در پی آن مشارکت در جشنواره مشارکت ملی گردشگری گفت : شرکت کنندگان پس از بارگذاری عکس مورد نظر لازم است  با متوجه ساختن – mention -  10 نفر از دوستانشان در زیر آخرین عکس اینستاگرام جشنواره با شناسه @Iran.Tourism.Fest آنها را به «یه لقمه سفر» دعوت کنند تا با اشتراک آثار خود لحظات سفرشان را ماندگار نمایند.   

وی همچنین با اشاره به اینکه ارائه توضیحات تکمیلی درباره بارگذاری عکس جهت شرکت در مسابقه مذکور به دو شیوه انتقال مستقیم عکس امکانپذیر است؛ گفت: ارسال مستقیم عکس به اینستاگرام جشنواره به شناسه   @Iran.Tourism.Festو ارسال عکس به تلگرام جشنواره به نشانی telegram.me/IranTourismFest  انجام خواهد گرفت.  

وی در پایان یادآوری کرد: علاقمندان علاوه بر شرکت در مسابقه «یه لقمه سفر» می توانند با ارسال عکس، فیلم کوتاه 60 ثانیه ای، ایده نو در زمینه طراحی کمپین تبلیغاتی از طریق شبکه های اجتماعی و خاطره نویسی در جشنواره مشارکت ملی گردشگری نیز شرکت نمایند.

گفتنی است از میان شرکت کنندگان در رقابت # یه لقمه سفر  یک نفر بر اساس بیشترین رای محبوبیت از طرف بازدیدکنندگان و یک نفر از میان شرکت کنندگان حاضر انتخاب می شوند و به هر یک در تاریخ 5 مهرماه، مصادف با روز جهانی جهانگردی هدیه ای نفیس اهدا می شود. همچنین نظر به برگزاری مراسم گرامیداشت روز جهانی جهانگردی و نمایشگاه جانبی که از تاریخ 2 تا 5 مهر برگزار می شود به سه نفر برگزیده جشنواره مشارکت ملی گردشگری که در قالب چهار حوزه یاد شده آثارشان را تا 20 شهریور به دبیرخانه جشنواره به آدرس irantourismfestival2.com ارسال نمایند علاوه بر تندیس جشنواره و لوح افتخار از 5 تا 1 سکه بهار آزادی نیز اعطا می گردد.

لازم به ذکر است هموطنان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر از جزئیات هر دو رویداد مذکور یعنی مسابقه ایسنتاگرامی و جشنواره مشارکت ملی گردشگری به  # یه لقمه سفر و irantourismfestival2.com مراجعه نمایند. 

/انتهای خبر

درباره جشنواره

"بگو، در زمين گردش کنيد و بنگريد خداوند چگونه آفرينش را آغاز کرد سپس خدا وند (به همين گونه) جهان آخرت را ايجاد مي کند."مردم جهان با اهداف متفاوت، روزهای زیادی را در طول سال جشن می‌گیرند،‌ یکی از مهمترین اهداف این است که تمام مردم این کره زمین با هم یکی و متحد شوند. مراسم در هر کشوری مطابق با آداب و سنن و قوانین دولتی آنجا برگزار می‌شود اما هدف غایی و بنیادی این روزها این است که مردمان جهان با هم هماهنگ شوند به این امید که جهانی آرام و بدون جنگ و بدون ناراحتی داشته باشند. سازمان ملل متحد و زیربخش های آن نیز در همین راستا روزهای خاصی را با نامهای مختلف و موضوعات متفاوت بعنوان روزهای جهانی مطرح می کنند تا ضمن ایجاد یکپارچگی بین کشورهای مختلف زمینه الزام و توجه همه حکومتها را به برنامه ریزی و اجرای برنامه های ویژه این روزها، ایجاد نمایند.

تمام حقوق این سایت محفوظ است.© طراحی و پیاده سازی فرتاک

Search