اخبار

با پایان یافتن مراسم بزرگداشت روز ملی گردشگری و جشنواره مشارکت ملی گردشگری اسامی برگزیدگان جشنواره اعلام گردید : 

 

 

منتخبین بخش فیلم

1

احسان معصوم

الموت

شایسته تقدیر

لوح تقدیر

2

نامور عباسیان

اسالم - خلخال

شایسته تقدیر

لوح تقدیر

3

میکائیل موسوی

اشتران کوه

شایسته تقدیر

لوح تقدیر

4

صادق اکبری

سلفی ایرانی

شایسته تقدیر

لوح تقدیر

5

سید احمد افتخاری

رستوران حاجی باشی اصفهان

شایسته تقدیر

لوح تقدیر

منتخبین بخش خاطره نویسی

1

مرضیه ابراهیمی

خاک من مادر من است

نفر اول

5 سکه، تندیس، لوح تقدیر

2

فاطمه صدیقی

زیارت خراسان

نفر دوم

3 سکه، تندیس، لوح تقدیر

3

قدیر علی سعید

عاشقانه های کویر

نفر سوم

1 سکه، تندیس، لوح تقدیر

4

محدثه مهیمنی

سفرنامه بوشهر

شایسته تقدیر

لوح تقدیر

5

مرضیه منصوری زاده

سفر به جزیره سینه سور

شایسته تقدیر

لوح تقدیر

6

محمود پیرحیاتی

قنوت بادبادک ها

شایسته تقدیر

لوح تقدیر

منتخبین بخش ایده های نو

1

علیرضا نخستین

کمپین یک میلیون چراغ سبز

نفر اول

5 سکه، تندیس، لوح تقدیر

2

اشکان بروج

کمپین دیسکاور پرشیا

نفر دوم

3 سکه، تندیس، لوح تقدیر

3

مطهره حاجی زاده

کمپین خونه خودتونه

نفر سوم

1 سکه، تندیس، لوح تقدیر

منتخبین بخش عکس حرفه ای

1

مازیار اسدی

مراسم گاهنبار

منتخب

4 سکه، تندیس، لوح تقدیر

2

بهنام رضوانیان

کوه خضری

منتخب

4 سکه، تندیس، لوح تقدیر

3

امیر حسین کمالی

کلبه ای در آسمان

منتخب

4 سکه، تندیس، لوح تقدیر

4

نامور عباسیان

شهر بهرام گور

شایسته تقدیر

لوح تقدیر

5

سید حمید کاشانی

یاران البرزیست

شایسته تقدیر

لوح تقدیر

منتخبین بخش عکس عمومی

1

امین برنج کار

سلفی حافظیه

منتخب

2 سکه، تندیس، لوح تقدیر

2

محمد مهیمنی

ارتفاعات جهان نما روستای درازنو

منتخب

2 سکه، تندیس، لوح تقدیر

3

نصرا.. کوه کن ثابت

گِل افشان

منتخب

2 سکه، تندیس، لوح تقدیر

4

فرید شاهمرادی

 

شایسته تقدیر

لوح تقدیر

 

/انتهای خبر

مدیر کل دفتر بازاریابی و تبلیغات سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دبیر جشنواره مشارکت ملی گردشگری از ارسال آثار متنوع هموطنان جهت شرکت در مسابقه مجازی «یه لقمه سفر» به عنوان پلی به سوی جشنواره مشارکت ملی گردشگری جهت گرامیداشت روز جهانی جهانگری خبر داد. 

 

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، علی باقر نعمتی زرگران گفت: پس از گذشت حدود یک ماه از آغاز مسابقه اینستاگرامی #یه_لقمه_سفر تعداد قابل توجهی از آثار هموطنان دریافت شده است که نمونه های برتر آنها علاوه بر شرکت در این رقابت در جشنواره مشارکت ملی گردشگری نیز مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت. 

وی با بیان اینکه دو رقابت # یه لقمه سفر و جشنواره مشارکت ملی گردشگری به مناسبت گرامیداشت روز جهانی جهانگردی - 5 مهرماه - در نظر گرفته شده است؛ گفت: از این رو هموطنان با شعار « تا روز جهانی جهانگردی با ما همراه شو» می توانند فرصت ارسال آثار به مسابقه #یه لقمه سفر را تا 29 شهریورماه غنیمت شمارند و در نظر داشته باشند تنها آثار برتری که تا 20 شهریورماه به ثبت رسیده باشند امکان رقابت در جشنواره مشارکت ملی گردشگری را خواهند داشت.  

مدیر کل بازاریابی و تبلیغات گردشگری با بیان اینکه هم اکنون اغلب آثار دریافتی از هموطنان در قالب عکس و فیلم از جاذبه های طبیعی و کمتر شناخته شده کشور به شمار می آید؛ گفت: به وجود آمدن نگاه ملی نسبت به توجه و حفاظت از داشته های طبیعی و ظرفیت های گردشگری کشور سبب بستر مساعد پذیرش عمومی و در پی آن ایجاد حساسیت در امور تصمیم سازان کشور خواهد شد که این توالی و فرهنگ سازی از اهداف اصلی و غایی برگزاری جشنواره مشارکت ملی گردشگری به شمار می آید.    

 دبیر دومین جشنواره مشارکت ملی گردشگری در تشریح جزئیات شرکت در مسابقه # یه لقمه سفر و در پی آن مشارکت در جشنواره مشارکت ملی گردشگری گفت : شرکت کنندگان پس از بارگذاری عکس مورد نظر لازم است  با متوجه ساختن – mention -  10 نفر از دوستانشان در زیر آخرین عکس اینستاگرام جشنواره با شناسه @Iran.Tourism.Fest آنها را به «یه لقمه سفر» دعوت کنند تا با اشتراک آثار خود لحظات سفرشان را ماندگار نمایند.   

وی همچنین با اشاره به اینکه ارائه توضیحات تکمیلی درباره بارگذاری عکس جهت شرکت در مسابقه مذکور به دو شیوه انتقال مستقیم عکس امکانپذیر است؛ گفت: ارسال مستقیم عکس به اینستاگرام جشنواره به شناسه   @Iran.Tourism.Festو ارسال عکس به تلگرام جشنواره به نشانی telegram.me/IranTourismFest  انجام خواهد گرفت.  

وی در پایان یادآوری کرد: علاقمندان علاوه بر شرکت در مسابقه «یه لقمه سفر» می توانند با ارسال عکس، فیلم کوتاه 60 ثانیه ای، ایده نو در زمینه طراحی کمپین تبلیغاتی از طریق شبکه های اجتماعی و خاطره نویسی در جشنواره مشارکت ملی گردشگری نیز شرکت نمایند.

گفتنی است از میان شرکت کنندگان در رقابت # یه لقمه سفر  یک نفر بر اساس بیشترین رای محبوبیت از طرف بازدیدکنندگان و یک نفر از میان شرکت کنندگان حاضر انتخاب می شوند و به هر یک در تاریخ 5 مهرماه، مصادف با روز جهانی جهانگردی هدیه ای نفیس اهدا می شود. همچنین نظر به برگزاری مراسم گرامیداشت روز جهانی جهانگردی و نمایشگاه جانبی که از تاریخ 2 تا 5 مهر برگزار می شود به سه نفر برگزیده جشنواره مشارکت ملی گردشگری که در قالب چهار حوزه یاد شده آثارشان را تا 20 شهریور به دبیرخانه جشنواره به آدرس irantourismfestival2.com ارسال نمایند علاوه بر تندیس جشنواره و لوح افتخار از 5 تا 1 سکه بهار آزادی نیز اعطا می گردد.

لازم به ذکر است هموطنان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر از جزئیات هر دو رویداد مذکور یعنی مسابقه ایسنتاگرامی و جشنواره مشارکت ملی گردشگری به  # یه لقمه سفر و irantourismfestival2.com مراجعه نمایند. 

/انتهای خبر

هیات داوران دومین جشنواره مشارکت ملی گردشگری در چهار بخش عکس، فیلم، ایده های نو و خاطره نویسی طی حکمی از سوی معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منصوب شدند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مرتضی رحمانی موحد با صدور احکامی حسن غفاری، جاسم غضبان پور و حمید ضیایی پرور را به عنوان داوران بخش عکس جشنواره و رضا رسولی، مهدی میرکیایی و علی خاکبازان را به عنوان داوران بخش خاطره نویسی جشنواره معرفی کرد.

همچنین، آرش نورآقایی و مسیح شریف در بخش ایده های نو و ناصر گل محمدی، محمود اربابی و احمد رضا معتمدی در بخش فیلم کوتاه بررسی و داوری آثار دریافتی را بر عهده خواهند داشت.

گفتنی است در متن احکام ابلاغی به داوران آمده است:« نظـر به تعهد، تجربه و سوابق ارزشمند فرهنگی و هنری  جنابعالی بدینوسیله به عنوان « داور جشنواره مشارکت ملی گردشگری » منصوب می‌شوید. انتظار می رود، برگزاری این جشنواره فرصتی را  برای تعامل و همکاری تمامی فعالین صنعت گردشگری  فراهم کرده و  ضمن تبیین نقش و سهم گردشگری در توسعه همه جانبه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، به ارتقاء فرهنگ سفر و گردشگری در جامعه کمک کند. امید است با اتکال به خداوند سبحان و اهتمام جنابعالی و تعامل و همکاری صمیمانه دیگر اعضای هیات داوران در انجام وظایف محوله موفق و موید باشید. لازم به ذکر است کلیه داورهای انتخابی در بخش های معرفی شده دارای تجربه داوری جشنوراهای متعدد ملی و بین المللی هستند."

شایان ذکر است مهلت ارسال آثار به دبیرخانه دومین جشنواره مشارکت ملی گردشگری تا 15 شهریور  ماه جاری از طریق آدرس اینترنتی www.irantourismfestival2.com و زمان معرفی آثار برتر 5 مهرماه همزمان با مراسم گرامیداشت روز جهانی گردشگری خواهد بود.

/انتهای خبر

انتخاب استان های برتر منطبق با شعار «مشارکت به توان تو»

مدیر کل دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری و دبیر دومین جشنواره مشارکت ملی گردشگری گفت: استان هایی که بتوانند با جذب ایده های نو تحقق شعار«مشارکت به توان تو» را در راستای برگزاری هر چه باشکوه تر جشنواره مشارکت ملی گردشگری سبب شوند؛ انتخاب و مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

 

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری علی باقر نعمتی زرگران با اشاره به برگزاری جشنواره مشارکت ملی گردشگری که به مناسبت گرامیداشت روز جهانی جهانگردی در تاریخ 5 مهرماه برگزار خواهد شد؛ گفت: با توجه به اعلام فراخوان جشنواره از دو ماه گذشته و استقبال شایسته از این رویداد در صدد هستیم ادارات کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان های کشور را که توانسته اند طبق شعار «مشارکت به توان تو» در انتقال اندیشه های جدید و به روز در قالب چهار بخش:    عکس، فیلم کوتاه ، ایده های نو و خاطره نویسی موفق عمل کنند؛ انتخاب و تقدیر کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از اولویت های ارزیابی ما خلق ایده های نو در زمینه طراحی کمپین های تبلیغاتی گردشگری از طریق شبکه های اجتماعی به شمار می آید؛ گفت:  علاوه بر این نحوه اطلاع رسانی عمومی، ایجاد اشتیاق و فرهنگ سازی در جامعه، بهره مندی از ظرفیت های فرابخشی و نیز ثبت آثار متنوع نیز در سنجش استان های برتر لحاظ خواهد شد.

نعمتی خاطرنشان کرد: هدف نهایی برگزاری مشارکت ملی گردشگری علاوه بر گرامیداشت روز جهانی جهانگردی ، ایجاد موج عمومی و تقویت خواست جامعه در راستای حفظ ظرفیت های گردشگری کشور و نیز ترغیت همکاری و تعامل نهادهای فرابخشی متولی امر سفر به شمار می آید که بی شک هر سال با قوام و توان بیشتری تا رسیدن به اهداف کلان مذکور ادامه خواهد یافت. 

گفتنی است هموطنان از سراسر کشور می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارسال آثار خود در چهار حوزه «عکس»، «خاطره نویسی»، «ایده های نو» و «فیلم کوتاه 60 ثانیه ای» به دبیرخانه جشنواره مشارکت ملی گردشگری، به آدرس اینترنتی  www.Irantourismfestival2.com   مراجعه کنند.

 /انتهای خبر

پیرو درخواست های مکرر علاقه مندان به شرکت در دومین جشنواره مشارکت ملی گردشگری مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره تا تاریخ 20 شهریور به مدت پنج روز تمدید شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نظر به برگزاری جشنواره مشارکت ملی گردشگری با توجه به تماس مکرر هموطنان عزیز مبنی بر اینکه به علت حجم بالای ترافیک پرتال جشنواره تاکنون موفق به ارسال آثار خود نشده اند دبیرخانه جشنواره تصمیم به تمدید مهلت ارسال آثار تا تاریخ 20 شهریور ماه گرفت.

بنا بر این اقدام هموطنان از سراسر کشور می توانند آثار خود را در چهار حوزه «عکس»، «خاطره نویسی»، «ایده های نو» و «فیلم کوتاه 60 ثانیه ای» به دبیرخانه جشنواره مشارکت ملی گردشگری به آدرس اینترنتی  www.Irantourismfestival2.com  ارسال کنند.

همچنین شرکت کنندگان قادر خواهند بود با ورود به درگاه اینترنتی مذکور از اطلاعات کلی درباره شرایط شرکت در جشنواره، جوایز  وامتیازات عمومی در نظر گرفته شده آگاهی یابند.

/انتهای خبر

درباره جشنواره

"بگو، در زمين گردش کنيد و بنگريد خداوند چگونه آفرينش را آغاز کرد سپس خدا وند (به همين گونه) جهان آخرت را ايجاد مي کند."مردم جهان با اهداف متفاوت، روزهای زیادی را در طول سال جشن می‌گیرند،‌ یکی از مهمترین اهداف این است که تمام مردم این کره زمین با هم یکی و متحد شوند. مراسم در هر کشوری مطابق با آداب و سنن و قوانین دولتی آنجا برگزار می‌شود اما هدف غایی و بنیادی این روزها این است که مردمان جهان با هم هماهنگ شوند به این امید که جهانی آرام و بدون جنگ و بدون ناراحتی داشته باشند. سازمان ملل متحد و زیربخش های آن نیز در همین راستا روزهای خاصی را با نامهای مختلف و موضوعات متفاوت بعنوان روزهای جهانی مطرح می کنند تا ضمن ایجاد یکپارچگی بین کشورهای مختلف زمینه الزام و توجه همه حکومتها را به برنامه ریزی و اجرای برنامه های ویژه این روزها، ایجاد نمایند.

تمام حقوق این سایت محفوظ است.© طراحی و پیاده سازی فرتاک

Search